Zdjęcie grupowe na obozie Okinawan Kempo - Czechy
previous arrow
next arrow
Slider

Instruktor Grzegorz Goworek

Grzegorz Goworek

Renshi Grzegorz Goworek 5 Dan Okinawan Kempo, 4 Dan Shotokan Karate

Sztuki walki uprawiam od 1988 roku, rozpocząłem od Karate Shotokan. Ćwiczyłem także Aikido, Iaido, Boks, Jiu Jitsu, Kung Fu, Viet Vo Dao. Moim pierwszym nauczycielem był Sensei Mirosław Boguski 6 Dan, a głównym i wieloletnim mistrzem w latach 1994-2002 Shihan Kenneth Funakoshi 10 Dan. Uczyłem się także u Soke Takayuki Kubota 10 Dan,  Shihan Hidetaka Nishiyama 9 Dan, Shihan Giuseppe Beghetto 7 Dan a także Shihan Roman Hoffmann 6 Dan (u którego ćwiczyłem Aikido w latach 1997-2002). Od 2002 roku moim nauczycielem jest Kyoshi Piotr Ciećwierz 8 Dan, a od tego czasu uczyłem się także u Mistrza Seiyu Oyata 10 Dan Ryute podczas wielu pobytów w USA oraz na Okinawie.

W 1998 rozpocząłem swoją działalność trenerską zakładając Akademię Sztuk Walki MICHI w Pruszkowie i Warszawie. Od 2002 także uczyłem się i współpracowałem ściśle przy organizacji Kursów Instruktorskich i Studiów Trenerskich z Shihan Leszkiem Drewniakiem (6 Dan), aż do Jego śmierci w 2007 r. Od 2018 roku pełnię funkcję Wice Prezesa MFOK.

Pełniłem funkcję Sekretarza oraz Wiceprezesa Polskiej Federacji RyuTe. Jestem także autorem wielu programów edukacyjnych realizowanych w szkołach i placówkach oświatowych, co przyczyniło się do rozszerzenia propozycji ciekawego spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież gimnazjalną oraz licealną (jako alternatywę dla zagrożeń „życia ulicy”). Brałem także czynny udział w szkoleniu kadry instruktorskiej w całej Polsce współpracując z Wyższą Szkołą Kultury Fizycznej i Turystyki jako organizator i wykładowca Kursów Instruktorskich i członek Komisji Egzaminacyjnej. Byłem także członkiem Kadry Zawodniczej osiągając sukcesy na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Jestem także autorem programu „Bezpieczeństwo dla dzieci”, konsekwentnie zapoznającym dzieci z niebezpieczeństwami czyhającymi na nie poza domem i uczącym jak im przeciwdziałać. Był on realizowany z dużym powodzeniem w szkołach w W-wie i Pruszkowie na zajęciach lekcyjnych.

Jak spotkałem się z RyuTe / Okinawan Kempo
Od zawsze poszukiwałem prawdziwych, czerpiących z tradycji sztuk walki. Pod koniec 2001 roku uczestniczyłem w stażu z Kyoshim Piotrem Ciećwierzem na AZS Uniwersytetu Warszawskiego. Znalazłem wtedy korzenie, których trzymam się do teraz.

Co przekonało mnie do pójścia ta drogą
Prawda i bliskość tradycyjnych sztuk walki. Wspaniali ludzie, których poznałem podczas zgłębiania Okinawskiego Kempo i prawdziwe relacje międzyludzkie 🙂

Zainteresowania:
Sztuki walki, architektura i sztuka.

Dodatkowe uprawnienia: 
Wychowawca kolonijny, kierownik placówek kolonijnych, trener II klasy Karate Shotokan.
Prowadzenie stowarzyszenia / klubu: Od 1998 r. prowadzę Akademię Sztuk Walki MICHI. Organizujemy obozy rekreacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych zimą i latem od 2001 r.