Zdjęcie grupowe na obozie Okinawan Kempo - Czechy
Taika Seiyu Oyata i Kyoshi Piotr Ciećwierz wraz ze studentami w Dojo Hanshiego etsuhiro Hokamy na Okinawie.
previous arrow
next arrow
Slider

Sieradz/Warta

Instruktor prowadzący:

Sempai Piotr Trojanowski
Sempai Piotr Trojanowski

Ze sztuką walki zetknąłem się po raz pierwszy pod koniec lat siedemdziesiątych za sprawą dużo starszego kolegi, który trenował Shotokan.

Z Ryute/Okinawan Kempo związany jestem od 2004 roku (z kilkuletnią przerwą), początkowo w Warcie pod okiem sensei Wiktora Adamiaka a od 2006 r. aż do dzisiaj w Sieradzu, pod kierunkiem sensei Krzysztofa Oleksika. W pierwszym okresie zarówno dojo w Warcie jak i dojo w Sieradzu objęte były patronatem dojo Kakurei Bushi Renshi Ludwika Orthweina. Wtedy też po raz pierwszy uczestniczyłem w seminarium w Warszawie prowadzonym przez Kyoshi Piotra Ciećwierza.

Kontakt z Ryute/Okinawan Kempo było dla mnie swoistą iluminacją, odkryciem brakującego ogniwa w karate, co do którego żywiłem głębokie, intuicyjne przekonanie, że jest w istocie czymś głębszym niż jego współczesne wersje.

Okinawan Kempo czerpie wprost z doświadczeń okinawskich wojowników, zachwyca wyrafinowanym pięknem i skutecznością. Nastawiony jest na obronę człowieka i jego życia, niesie zatem głębokie humanistyczne przesłanie. To spowodowało, że jako dziarski 40 – latek postanowiłem spełnić swoje młodzieńcze marzenia.

Od 2012 roku pomagam w prowadzeniu zajęć sensei Krzysztofowi Oleksikowi w Sieradzkim Klubie Karate Ryute Kempo, wspiaram także wiedzą Międzynarodową Federację Okinawskiego Kempo.

W sieradzkim klubie znajdziecie przyjazną atmosferę, szacunek dla człowieka, harmonijny rozwój i prawdziwą sztukę walki. Nie szafujemy zdrowiem, staramy się dobierać ćwiczenia do możliwości ćwiczących i traktować ich indywidualnie. Zależy nam na bezpieczeństwie oraz komforcie psychofizycznym naszych uczniów, reprezentujących różne profesje i wiek.

Miejsce i czas treningów:

Szkoła Podstawowa w Warcie ul. Świętojańska 5, 98-290 Warta

Wtorek 18:00 -20:00
Czwartek 18:00-18:00

Kontakt:

Sensei Krzysztof Oleksik: krzysiolex@gmail.com
Sempai Piotr Trojanowski: trojpiotr@gmail.com
Facebook: www.facebook.com/okinawankemposieradz