Zdjęcie grupowe na obozie Okinawan Kempo - Czechy
previous arrow
next arrow
Slider

Seminarium SEIRYUKAN KOKUSAI BUDO RENGOKAI – Japonia – wrzesień 2018

W dniach 01.10 – 05.10.2018r. odbyło się na Okinawie „SEIRYUKAN KOKUSAI BUDO RENGOKAI Seminar”. Seminarium poświęcone było wielkim mistrzom: Sensei Seiyu Oyata Ryu-Te 10 Dan (1928-2012) i Sensei Shian Toma Seidokan 10 Dan (1929-2013). Każdy kto zna historię Shiro Washi No Te wie, że to od Sensei Oyaty wywodzi się nasza historia, którą kontynuuje Kyoshi Piotr Ciećwierz (8 Dan). Z Polski na to wydarzenie na Okinawie przybyło 12 osób reprezentujących Shiro Washi No Te Okinawan Kempo. Organizatorem spotkania był Sensei Ron Nix oraz Sensei Akemi Nix z Seiryukan Kokusai Budo Rengokai.

Podczas Seminarium zajmowaliśmy się głównie Kobudo, mieliśmy okazję szkolić się z technik Sai, Bo i Tonfa stosowanych w innych systemach, a także z technik walki wręcz. Mogliśmy posłuchać historii oraz rad żyjących mistrzów, oraz dzielić się swoją wiedzą pomiędzy sobą. Zajęcia prowadzone były przez: Sensei Takashi Kinjo, Sensei Kaisyu Isa, Sensei Keisyun Kakinohana, Sensei Tetsuhiro Hokama, Sensei Shigemitsu Tamae, Sensei Masanori Zaha.

Podczas Seminarium odbyło się także uroczyste wręczenie dyplomów potwierdzających promocję na stopnie mistrzowskie uczestnikom, którzy pozytywnie złożyli swoje egzaminy. Polacy otrzymali swoje dyplomy od Senseia Tetsuhiro Hokamy 10 Dan, od którego 8 stopień mistrzowski otrzymał nasz mentor i Prezes International Okinawan Kempo Federation – Kyoshi Piotr Ciećwierz.

Nasza piękna przygoda nie kończyła się jednak na sali treningowej, mieliśmy bowiem okazję zwiedzić część Okinawy i Tokio. Nasz pobyt w Japonii trwał 12 dni więc 7 z nich było przeznaczone na zwiedzanie. Mogliśmy odwiedzić Dojo Senseia Tetsuhiro Hokamy oraz podziwiać jego prywatne muzeum karate, poznać część historii dotyczącej sztuk walki i podziwiać historyczne egzemplarze broni stosowanej na Okinawie do dziś. Odwiedziliśmy wiele świątyń, zamek Shuri, Kokusai Dori, ruiny zamku Katsuren, Tokyo Skytree – najwyższy budynek w Tokio, dzielnicę mangi, Muzeum Samurajów, Muzeum Godzilli prowadzone przez Senseia Rona Nixa, Okinawa Churaumi Aquarium, Okninawa World, delektowaliśmy się specjałami orientalnej kuchni. (Zapraszamy do fotorelacji poniżej.)

Do była wyjątkowa podróż, do przepięknego miejsca na spotkanie ze wspaniałymi ludźmi. Bardzo dziękujemy Senseiowi Ronowi Nix i Sensei Akemi Nix za wspaniałą organizację, Kyoshiemu Piotrowi Ciećwierzowi za możliwość uczestniczenia w tym pięknym wydarzeniu, Międzynarodowej Federacji Okinawan Kempo oraz Senseiowi Grzegorzowi Goworkowi za całą organizację podróży. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wyjazdu za fantastyczną atmosferę oraz wszystkim biorącym udział w Seminarium za wspólne treningi. Z radością w przyszłości wrócimy jeszcze na Okinawę.

« 1 z 4 »